Jak připravit své plechové miláčky na léto:

Akumulátor a provozní kapaliny

Letošní zima byla sice k motoristům velmi mírná, ale i tak si naše automobily po zimě zaslouží kromě obligátního přezutí pneumatik na letní i nějakou tu další péči. Investice v řádu stokorun se vám mohou bohatě vrátit. V kontrole a péči o váš automobil vám mohou pomoci Auto Kelly Autoservisy.

kontrola akumulátoru a provozních kapalin

Akumulátor a provozní kapaliny

Vaši kontrolu po zimě si zaslouží také akumulátor vašeho vozu, který mohl být zvýšeným zimním zatížením poškozen. Zkontrolujte jeho kontakty, jestli nejsou zoxidované, a případně je otřete a ošetřete mazadlem, které odpuzuje vodu. Kontrolu určitě věnujte také provozním kapalinám, jako je chladicí kapalina a směs do ostřikovače, kde je vhodné vyměnit náplň za letní, která výrazně lépe odstraňuje nečistoty z čelního skla, jako jsou třeba mouchy. Ty nás v jarním období začnou trápit a čelní okno od nich přestane být špinavé zase až s příchodem zimy.

Velmi dobře vám s čištěním čelního okna pomohou nové kapaliny do ostřikovačů z řady Starline s nano efektem tekutých stěračů. Rozdíl poznáte po prvním ostříknutí okna. Aby bylo vaše okno ideálně čisté, tak nezapomeňte vyměnit stírátka stěračů, které mohou být po zimě už řádně ztvrdlé, a i když ještě drží tvar a netřepí se, tak už dávno neposkytují takovou kvalitu stírání, jako ty nové. U čelního okna si dejte chvilku práce a důkladně jej otřete například utěrkou z mikrovlákna s vhodným čističem oken i zevnitř. Na čelním skle se vám během zimy pravděpodobně vytvořila mikro vrstvička od vlhkosti v kabině, která dokáže s ostrým jarním sluníčkem dokonale oslepit řidiče. S očištěním čelního skla si opravdu dejte práci, výrazně tím přispějete vaší bezpečnosti. U provozních kapalin ve vašem voze samozřejmě doporučujeme zkontrolovat hladinu oleje, která by měla být na měrce mezi ryskami. Můžete také zkusit posoudit, zdali do oleje v motoru neproniká chladicí kapalina, což by značilo poškozené těsnění pod hlavou nebo jinou, vážnější závadu. Poznáte to, když odšroubujete víčko pro dolévání oleje na motoru a na jeho spodní straně by se objevila bílá kašovitá hmota – emulze. To je špatně, a může to znamenat problém. Neváhejte se pak obrátit na autoservis s žádostí o kontrolu.

Zeptejte se
Jak vám můžeme pomoci?

* S diagnostikou závad na vašem vozu Vám rádi pomůžeme v nejbližším Auto Kelly Autoservisu.

Koncept Auto Kelly Autoservis

Sdružení nezávislých autoservisů, které má přes 300 členů po celé České republice a které nabízí zákazníkům kvalitní alternativu k autorizovaným autoservisům, bez jakéhokoli kompromisu v kvalitě dílů či úrovni poskytnutých služeb.
Náhradní díly potřebné k opravě vozidla jsou do Auto Kelly Autoservisů zaváženy několikrát denně a zákazník tak u nás nemusí na opravené vozidlo dlouho čekat!