Jak připravit své plechové miláčky na léto:

Karoserie a interiér vozu

Letošní zima byla sice k motoristům velmi mírná, ale i tak si naše automobily po imě zaslouží kromě obligátního přezutí pneumatik na letní i nějakou tu další péči. Investice v řádu stokorun se vám mohou bohatě vrátit. V kontrole a péči o váš automobil vám mohou pomoci Auto Kelly Autoservisy.

péče o karoserii a interiér vozu

Karoserie a exteriér vozu

V zimním období nejvíce trpí karoserie vašeho vozu. Je to vcelku pochopitelné, protože právě karoserie nás před nepřízní zimního počasí chrání. Největším problémem pro karoserii je samozřejmě chemický posyp – solení a mechanické nečistoty, které na ní v nejrůznějších záhybech ulpívají.

Doslova katastrofou jsou různá drobná poranění laku od inertního posypu a kamínků, která dokáží lak doslova zlikvidovat. Začněte tedy po zimě s důkladnou očistou a ošetřením karoserie. Běžné umytí v automatické kartáčové myčce není zrovna to pravé. Vezměte svůj vůz alespoň na tlakové mytí a pečlivě omyjte všechny záhyby, kam se s tlakovou vodou dostanete. Ideální by bylo samozřejmě celý automobil zdvihnout a opláchnout jej zespod, ale ne každý motorista má takové možnosti. Při čistění nezapomeňte vlhkým hadrem pečlivě otřít místa kolem dveří a také v motorovém prostoru a na vstupu do zavazadlového prostoru. Všude tady se pod usazenou nečistotou může tvořit koroze. Zkontrolujte lak karoserie na exponovaných místech, jako je zejména hrana přední kapoty, prahy, okolí kol, a místa s poškozeným lakem ošetřete opravnou sadou s barvou. Pokud se na to necítíte a máte strach, že sami opravu nezvládnete, obraťte se na servis. Z malého a neošetřeného problému se časem pravděpodobně stane rozsáhlá koroze. Očištěný lak poté ošetřete některým z vosků, jichž najdete v nabídce Auto Kelly velké množství.

Vaši pozornost si zaslouží také gumová těsnění kolem dveří. Otřete je po zimě vlhkým hadrem, zbavte je zbytků soli a ošetřete je přípravkem na gumová těsnění, který jim výrazně prodlouží životnost. Pozornost věnujte také osvětlení vozu, kde zkontrolujte funkčnost, a také to, zdali například mlhové světlomety neutrpěly nějaký úder od posypového materiálu. Je také čas posoudit, jestli si již vaše světla nezaslouží renovaci povrchu, která za několik stokorun odstraní jejich zašedlost, vrátí jim nový vzhled a výrazně zlepší světelné parametry. Mnoho ze servisů sítě Auto Kelly autoservis tuto službu nabízí.

Zeptejte se
Jak vám můžeme pomoci?

* S diagnostikou závad na vašem vozu Vám rádi pomůžeme v nejbližším Auto Kelly Autoservisu.

Koncept Auto Kelly Autoservis

Sdružení nezávislých autoservisů, které má přes 300 členů po celé České republice a které nabízí zákazníkům kvalitní alternativu k autorizovaným autoservisům, bez jakéhokoli kompromisu v kvalitě dílů či úrovni poskytnutých služeb.
Náhradní díly potřebné k opravě vozidla jsou do Auto Kelly Autoservisů zaváženy několikrát denně a zákazník tak u nás nemusí na opravené vozidlo dlouho čekat!